Blueweb – Hlavný organizátor konferencie Upterdam 2023

Blueweb je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na navrhovanie, vyvíjanie a optimalizovanie e‑shopov na mieru. Blueweb je lídrom v oblasti e‑commerce už viac ako 10 rokov a jeho hlavnou ideológiou je tvorba kvalitného produktu na pozadí s dobrými vzťahmi na klientskej, ale aj vnútrofiremnej úrovni.


O spoločnosti Blueweb

Žilinská spoločnosť Blueweb sa už viac ako 10 rokov špecializuje na vytváranie úspešných e-shopových projektov pre slovenské a české značky, ktoré si budujú dobré meno nielen na domácom trhu, ale aj celosvetovo. Do ich klientskeho portfólia patria spoločnosti ako GATE, ZAJO, Unilabs, Klenoty Aurum, NaMaximum či Pneusvet. S klientmi intenzívne budujú pevné a výnimočné partnerstvá, ktoré sú založené na vzájomnej dôvere a dlhodobej spolupráci. Okrem vývoja riešia aj návrh nových e-shopov a optimalizáciu existujúcich projektov a taktiež vyvíjajú aj interné alebo iné e-commerce aplikácie.

Najnovší projekt

Jeden z výnimočných nedávno dokončených projektov spoločnosti Blueweb je e-shop pre známu slovenskú značku outdorového oblečenia ZAJO. Cieľom projektu bolo zabezpečiť dobre naplánovaný a bezproblémový vývoj, redizajnovať starý e-shop, modernizovať vizuály, a spustiť e-shop v pomerne krátkom čase. Výzvou projektu bolo nájsť ideálnu rovnováhu medzi funkcionalitou a estetikou. Zároveň bolo cieľom vytvoriť efektívny návrh aj bez podrobnej znalosti používateľov.

Keďže produkt mal byť lokalizovaný vo viacerých krajinách, Blueweb tím sa od začiatku zameral na zjednodušenie výberu produktov a efektívne používateľské prostredie. Sústredili sa na kvalitné produktové fotografie, hodnotenia zákazníkov a sofistikované pokročilé vyhľadávanie. Okrem mnohých ďalších sa implementovali aj funkcie, ako rýchly nákup, virtuálne kategórie či rozšírené platobné možnosti. Vytvoril sa tiež intuitívny objednávkový proces s možnosťou vrátenia a výmeny tovaru.

V rámci projektu sme sledovali kľúčové metriky a dosiahli sme významné úspechy. Zaznamenali sme zvýšenie priemernej hodnoty objednávky o 19,7 %, čo naznačuje zvýšený záujem zákazníkov o produkty ZAJO. Taktiež sme zlepšili rýchlosť načítania e-shopu o 15,8 %, čo zabezpečuje plynulý a pohodlný nákupný zážitok. Priemerné trvanie návštevy na e-shope sa zvýšilo o 32 %, čo ukazuje, že zákazníci strávili na e-shope viac času čo úmerne zvyšuje konverziu nákupu. – dodal projektový manažér spoločnosti Blueweb.

Takýmto spôsobom vznikol moderný a efektívny e-shop, ktorý plne vyhovuje potrebám zákazníkov značky ZAJO, ktorá je jedným z najväčších výrobcov a predajcov outdorového oblečenia na Slovensku. Dosiahnuté výsledky priniesli do tímu spokojnosť a zaznamenali ďalší z úspešných projektov spoločnosti Blueweb.

Blueweb a konferencia Upterdam

Vo svete e-commerce prežívajú len pripravení a tí, ktorí si uvedomujú, aký dôležitý je neustály rozvoj a vzdelávanie v tejto rýchlo napredujúcej oblasti. Začínajúci, malí a strední podnikatelia to nemajú vo svete online biznisu ľahké. Vývojári e-shopov, akými sú aj ľudia z Bluewebu, si to s dostatočne uvedomujú. Aj preto sa rozhodli podať odbornú pomocnú ruku a stali sa organizátorom najväčšej e-commerce konferencie na Slovensku – Upterdam. Spojili sa s odborníkmi a skúsenými lídrami online trhu, aby pomohli e-commerce podnikateľom zorientovať sa v týchto divokých vodách online prostredia.

Konferencia Upterdam je jedinečnou príležitosťou, kde návštevníci môžu získať nové vedomosti, inšpirácie a praktické rady potrebné na úspešné podnikanie v e-commerce. Je to miesto, kde sa stretávajú odborníci, lídri a nadšenci tejto oblasti s cieľom zdieľať svoje skúsenosti a podporiť túto silnú a neustále rozrastajúcu sa komunitu.

Pozvánka

Ak vás zaujíma svet e-commerce, tak určite neváhajte a navštívte konferenciu Upterdam 2023. Stanete sa tak súčasťou najväčšej e-commerce konferencie na Slovensku, ktorá sa bude konať 21. septembra na výstavisku D1 Center, Senec. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť a príďte sa pozrieť na konferenciu plnú vedomostí, inovácií a skvelých ľudí. Nakoniec to všetci odpálime na spoločnej afterparty.