5 hriechov, ktoré e-shopy pri Facebook reklame ignorujú

Získať skokové výsledky z Facebook reklamy v priebehu pár dní nie je nemožné. Už na začiatku spolupráce si v „zdedených” kampaniach po predošlom správcovi všímame najčastejšie chyby, ktoré vieme rýchlo odstrániť a zlepšiť tak výsledky. Viete, o ktoré nedostatky ide?


CHÝBAJÚCE ALEBO NESPRÁVNE NASTAVENIE FB PIXEL KÓDU

Alfou a omegou úspechu na Facebooku je správne nastavenie trekovacích kódov na webovej stránke klienta. Keď sa na kódy našich nových klientov pozrieme my, takmer vždy nájdeme chybné nastavenia. Algoritmus, ktorý Facebook ponúka, je pravdepodobne najlepší zo všetkých, ktoré sú na trhu dostupné. Rovnako neprekonateľná je aj kvalita dát užívateľov, ktoré má sociálna sieť k dispozícii. Aby vedel tento algoritmus správne pracovať, potrebuje dostávať správne dáta a malo by ich byť čo najviac. Vo Facebook Pixeli dokážete nastaviť až 8 unikátnych Facebook eventov, ktorých úlohou je odosielať informácie o správaní sa používateľa na webovej stránke. 

Pozor! Facebook Pixel nezbiera len dáta o používateľoch, ktorí prišli na webovú stránku cez reklamy, ale o každom návštevníkovi.

Exkluzívny obsah len pre prihlásených

Zadaj svoj e-mail a okamžite získaj prístup k článku. Navyše, prihlásením si odomkneš prístup aj k ďalšiemu exkluzívnemu e-commerce obsahu.